Droga do własnego “M”

Wróć do Blog

Droga do własnego “M”

Masz dosyć płacenia za wynajem ? Chcesz wreszcie poczuć, że jesteś u siebie, na swoim ?

Jeśli nie masz wystarczająco dużo oszczędności, aby kupić mieszkanie pozostaje Ci zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Poniżej pokaże Ci jak to przebiega w praktyce. 

Wszystko zaczyna się od decyzji o zakupie nieruchomości. Musisz wstępnie rozeznać się w tym co oferuje rynek nieruchomości, o czym marzysz, jakie nieruchomości spełniały by Twoje oczekiwania.

To dobry moment, aby skontaktować się z pośrednikiem kredytowym, który zweryfikuje zdolność kredytową i potwierdzi czy możliwe będzie kredytowanie. Jeśli na tym etapie pojawią się pierwsze trudności, możesz liczyć na pomoc z rozwiązaniu problemu na przyszłość.

Kontakt +

Współpracuje również z biurami nieruchomości oraz deweloperami na terenie aglomeracji śląskiej. 

Jeśli posiadasz zdolność kredytową na pożądaną kwotę możesz zintensyfikować poszukiwania wymarzonego „M”. Przed złożeniem wniosku kredytowego musisz podjąć decyzję i wybrać nieruchomość – w większości banków wymagana jest umowa przedwstępna. 

W następnym kroku wybieramy najlepsze dla Ciebie oferty. Zwykle są to 2/3 banki. Wtedy mogę przedstawić listę potrzebnych dokumentów. 

Po stronie Klienta zawsze jest uzyskanie wymaganych dokumentów dotyczących jego zatrudniania i dochodów (np. zaświadczenia o zatrudnieniu). Jeśli dokonujesz zakupu na rynku pierwotnym sama pozyskam od dewelopera niezbędne dokumenty. 

Kiedy mamy wszystkie dokumenty podpisujemy wnioski i załączniki. Od tego momentu to ja nadzoruje procesy w bankach, jestem w kontakcie z koordynatorami oraz analitykami. 

Czas oczekiwania na decyzję w bankach wynosi średnio od 2 tygodni do 1,5-2 miesięcy. 

Po uzyskaniu decyzji kredytowych jest czas na zapoznanie się z nimi. Banki udostępniają również wzory umów. Jest to czas, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości i dokonać ostatecznego wyboru. 

Podpisanie umowy kredytowej to pierwszy moment, kiedy Klient osobiście stawia się w banku. 

Po podpisaniu umowy kredytowej przychodzi czas na podpisanie aktu notarialnego (w przypadku zakupu nieruchomości z rynku wtórnego) i dopełnienie formalności wymaganych przed wypłatą środków z kredytu.

Dla wielu pośredników jest to koniec współpracy z Klientami. Dla mnie często to dopiero początek. Moi Klienci wiedzą, że zawsze mogą do mnie zadzwonić, napisać maila, jeśli tylko coś budzi ich watpliwości. Kredyt hipoteczny towarzyszy nam przez wiele lat i na każdym etapie służę radą. Nie zostawiam Klienów, z wieloma mam kontakt przez wiele miesięcy, a nawet lat. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć do Blog